Ćwiczenia w Ujeźdźcu Małym

Ćwiczenia w Ujeźdźcu Małym – Zakład Przetwórstwa Mięsnego Tarczyński S.A

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku około godziny 9.00 w wyniku uderzenia samochodu ciężarowego w ścianę hali produkcyjnej doszło do zapalenia się pojazdu. Pierwsze działania ratownicze podjęli pracownicy zakładu, którzy udzielili pomocy poszkodowanym znajdującym się w kabinie pojazdu. Działania gaśnicze realizowane przez pracowników podręcznym sprzętem gaśniczym okazały się jednak niewystarczające do ugaszenia pożaru, który zaczął się rozprzestrzeniać na dużą skalę. Pożar spowodował rozszczelnienie instalacji z amoniakiem.

Powyższy opis zdarzenia to na całe szczęście skrócony scenariusz ćwiczeń jakie miały miejsce 22 kwietnia 2017 w Zakładzie Przetwórstwa Mięsnego Tarczyński S.A. w miejscowości Ujeździec Mały.

W ćwiczeniach brały udział siły i środki z KP PSP w Trzebnicy, Specjalistyczna Grupa ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „WROCŁAW-3”, OSP z powiatu trzebnickiego oraz Kompania Gaśnicza TRZEBNICA. Zespół rozjemców stanowili funkcjonariusze z KP PSP w Miliczu, KP PSP w Oleśnicy oraz z KP PSP
w Wołowie.

Do realizacji ćwiczeń wykorzystano 27 samochodów pożarniczych. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 96 strażaków.

Dokumentacja fotograficzna w zakładce JRG > Ćwiczenia > Ujeździeć Mały