Sekc. Miłosz Borowski – Mistrz Brazylijskiego Jiu-Jitsu

Sekc. Miłosz Borowski zawodowo służy jako ratownik w tutejszej komendzie. Służba ta jest ciężka i wymagająca dlatego dba i stale podnosi swoją sprawność fizyczną, by móc realizować swoje zadania z najlepszą skutecznością i starannością. „Pasja której się poświęciłem czyli Brazylijskie Jiu-jitsu pomaga mi w rozwijaniu motoryki, wydolności, ogólnej sprawności fizycznej. Jestem trenerem sekcji Invictus BJJ Oborniki Śląskie, a także realizuje się jako zawodnik.” – Tak mówi o sobie mistrz. Brazylijskie Jiu -Jitsu jest sportem, a także sztuką samoobrony jest to połączenie zapasów i judo, które wyróżnia nacisk na walkę w parterze. BJJ obejmuję walkę w stójce, zwarciu. Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to:
-walka w gi (kimonie)
– walka bez gi (submision fighting)
Walka w BJJ odbywa się głównie w parterze . Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika, unieruchomieniu i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszając do poddania. Ten sport walki opiera się na chwytach, a swoją popularność zawdzięcza bardzo dużej skuteczność w realnych warunkach zagrożenia.
W dniu 7.10.2017 r. wraz z podopiecznymi rywalizował na otwartych Mistrzostwach Niemiec w Berlinie German National Jiu-Jitsu Championship 2017 r. z których przyjechał z tytułem Mistrza Niemiec zdobywając dwa złote medale w kat. wagowej 82,3 purpule belt GI. Pierwszy raz przystąpił również do rywalizacji w kategorii „absoluto” (bez podziału na kategorie wagowe). Moi podopieczni zdobyli dwa srebrne medale i jeden brąz z czego jestem bardzo dumny.
W dniu 14.10.2017 r. zmierzył się z zawodnikami na III Mistrzostwach Europy organizacji CBJJP w Poznaniu z wymiernymi efektami, bo po ciężkich walkach wywalczył złoty medal w kat. NO GI purpule bel 79 kg i srebrny w kat. GI purpule belt 82 kg.

A oto pozostałe osiągnięcia Sportowe Miłosza Borowskiego w 2017 r.
Ogólnopolski Turniej NO GI i GI w Dzierżoniowie
– złoty medal w kat. blu belt 79,5 kg NO GI
Munich International Open Championship IBJJF
– złoty medal w kat. blu belt 82,3 kg NO GI
Mistrzostwa Polski NO GI Luboń 2017r.
– złoty medal w kat. blu belt 79,5 kg NO GI
International Championship Poznań Open IBJJF
-złoty medal w kat. blu belt 79,5 kg NO GI
-złoty medal w kat. blu belt 82,3 kg GI