Sekc. Miłosz Borowski Mistrzem Polski oraz Mistrzem Europy w Brazylijskim Jiu-Jitsu

Po prawie 10 latach treningów, wyjazdów, obozów oraz wielu wyrzeczeń nadszedł czas na upragnione tytuły Mistrzowskie. W dniach 3-4 listopada w Gnieźnie miały miejsce Mistrzostwa Polski w brazylijskim Jiu Jitsu. Jest to najbardziej obsadzona pod względem zawodniczym impreza w naszym kraju, a świadczą o tym liczby zawodników, ponieważ wystartowało 1200 uczestników z całej Polski. W poprzednim roku naszemu strażakowi udało się wywalczyć III miejsce, natomiast w 2018 r. wywalczył podwójne Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wagowej oraz w kategorii tzw. OPEN bez podziału na kategorie wagowe.

Tytuł Mistrza Polski to świetne uczucie jednak poprzeczkę trzeba podwyższać w miarę rozwoju zawodniczego i tym razem nie było inaczej – mówi Miłosz. Wraz ze swoimi podopiecznymi z klubu Invictus Oborniki Śl. – dodajmy, iż nasz kolega jest trenerem i założycielem klubu, założył sobie start na Mistrzostwach Europy, które zorganizowane zostały w Holandii (Amsterdam) w dniu 17.11.2018 r. Po pięciu zaciętych walkach między innymi z Duńczykiem, Anglikiem, Holendrem, Włochem i niestety z Polakiem wywalczył tytuł Mistrza Europy organizacji „ NAGA” – North American Grapling Association. Jest to niewątpliwie największy sukces w jego karierze zawodniczej. Klub, który prowadzi bardzo dobrze zaprezentował się na mistrzostwach, bo na czterech startujących przywieźli 5 medali w tym 2 złote i 3 brązowe.