POŻEGNANIE KOMENDANTA

W dniu 07 października 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Trzebnicy miało miejsce pożegnanie bryg. Arkadiusza Cytawy, dotychczasowego Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Trzebnicy. Decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu nadbrygadiera Adama Koniecznego bryg. Arkadiusz Cytawa został powołany na Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu. W Trzebnicy bryg. Arkadiusz Cytawa pełnił służbę przez dwa lata, wcześniej pracował w Komendzie Powiatowej PSP w Wołowie.
Komendant Powiatowy PSP w Trzebnicy bryg. Bogusław Brud stwierdził, iż pomimo krótkiego czasu bryg. Arkadiusz Cytawa zdecydowanie wpisał się w historię tutejszej Komendy i zostanie zapamiętany jako profesjonalista, człowiek pełen zapału i zaangażowania w każdą wykonywaną czynność, a jednocześnie przyjazny i życzliwy przełożony i kolega.
W pożegnaniu bryg. Arkadiusza Cytawy wziął udział Starosta Grzegorz Terebun, który również nie szczędził słów uznania dla odchodzącego Komendanta, wspominając wspólne działania, nie tylko związane z akcjami ratowniczymi.
Jednocześnie Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu nadbrygadier Adam Konieczny obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego w Trzebnicy powierzył bryg. Rafałowi Przybylokowi, Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Trzebnicy.

mł. bryg Dariusz Zajączkowski