DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu 4 Maja swoje święto obchodzą strażacy. W tym roku, w związku z ogłoszonym stanem epidemii, uroczystości były niezwykle skromne i w wąskim gronie. Ograniczyły się do uroczystego apelu na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, gdzie spotkali się wyłącznie strażacy, którzy w tym dniu pełnili służbę w jednostce. Przy podniesionej fladze państwowej odczytano życzenia, jakie do wszystkich strażaków skierował pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Trzebnicy bryg. Rafał Przybylok. Następnie oficjalnie podano do wiadomości i wymieniono wszystkich awansowanych w stopniach oraz wyróżnionych odznaczeniami.

W korpusie oficerów awansowanych zostało 2 strażaków; w korpusie aspirantów 5 strażaków; w korpusie podoficerów 11 strażaków. Jednemu strażakowi przyznano Srebrną Odznakę „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Tegoroczne święto na pewno przejdzie do historii i zapisze się trwale w pamięci nie tylko strażaków. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach będziemy mogli spokojnie – jak każdego dotąd maja – otworzyć drzwi naszej Komendy przed dziećmi i młodzieżą i cieszyć się wspólnym czasem. Dziś życzę w imieniu Komendanta Powiatowego PSP wszystkim strażakom, druhom i druhnom tylu powrotów ilu wyjazdów do akcji.

                                                                                   mł. bryg Dariusz Zajączkowski